№6 «ХИРУРГИЯЛЫҚ АУРУЛАР ЖӘНЕ ТУЫСТАС ПӘНДЕР»

• Басты бет
  • №6 «ХИРУРГИЯЛЫҚ АУРУЛАР ЖӘНЕ ТУЫСТАС ПӘНДЕР»

№6 «ХИРУРГИЯЛЫҚ АУРУЛАР ЖӘНЕ ТУЫСТАС ПӘНДЕР» КАФЕДРАСЫ

2006-2007 оқу жылында ашылған «Түркістан» көпсалалы медицина колледжінде №9 «Жалпы хирургия анестезиология  және реанимация пәндер» циклдік әдістемелік бірлестігі құрылды. ЦӘБ-тің құрамында Жалпы хирургия анестезиология және реанимация,оториноларингология , офтальмалогия және акушерия гинекология ,апат медицинасы пәндері бойынша білім берілген.

2016-2017 оқу жылында циклдік әдістемелік бірлестіктердің атауларының өзгеруіне байланысты, №7 «Жалпы хирургия анестезиология және реанимация  пәндер» ЦӘБ-і жаңа атаумен «Хирургия және туыстас пәндер» ЦӘБ-і  болып өзгертілді.

2019-2020 оқу жылында циклдік әдістемелік бірлестік атауы Кафедра болып өзгертіліп, «Хирургия және туыстас пәндер» кафедрасы атанды. 2021-2022 оқу жылында кафедра пәндері «Шұғыл көмек көрсетудегі қауыпсіздік пен сапа, стационар және емхана деңгейінде жедел көмек»,  пәндерімен толықты.

Кафедра құрылымы, меңгерушісі: 2006-2010 оқу жылы аралығында  кафедраның меңгерушісі Жалпы хирургия анестезиология және реанимация  пәнінің оқытушысы Султанмуратов Б А . 2010-2022 жылдары кафедра меңгерушісі Ергешов М Р.

Ергешов Мухаммаддин Рахимжанович

Кафедра меңгерушісі

Адрес: №2 ғимарат, №102 каб.

Телефон: +7 (705) 346-26-04

Әбдірахманова Ирада Рафикқызы

Акушерия – және гинекология

Адрес: №2 ғимарат, №111каб.

Телефон: +7 (776) 362-14-89

Кафедра жетістіктері:  «Жас маман»  үйірмесі  2015 жылы «Маммалогиялық қызметтің ұйымдастырылуы» Сүт безінің қатерлі ісігінің статистикасы» тақырыбында колледж ішілік конференцияда 2-орын иеленді.

2019 жылы колледжішілік конференцияда «Жас маман»  үйірмесінде ЕК-302 топ студенті Суртибаева Динара , жетекші Ергешов М Р   «Маммалогиялық қызметтің ұйымдастырылуы» Сүт безінің қатерлі ісігінің статистикасы» тақырыбында  3-орын алғаны үшін алғыс хатпен марапатталды. Кафедра оқытушылары жемісті еңбектері үшін «Джи-Ай» холдингінің, колледж әкімшілігінің, қала әкімдігінің,  қалалық «Нұр Отан» ХДП-ның марапаттауларына ие болды.

Ақпараттық графика: Ергешов М Р  «Жалпы хирургия анестезиология  және реанимация » оқу құралын құрастырған. Кафедра оқытушылары республикалық, облыстық жергілікті баспасөз беттерінде мақалалар жариялап тұрады.  Ергешов М Р  басылым беттеріндегі мақалалары:

— «Медицина колледждерінде объективті құрылымдық клиникалық емтихан технологиясы бойынша студенттердің тәжірибелік дағдыларын бағалаудың әдістемелік нұсқауы.2017 жылы

— 2015 жылы «Seviba Астана» басылымында «Десмургия . Жұмсақ және қатты таңғыштар»

— 2018 жылы   «Planetskils- Жастарға берілген жаңа мүмкіндіктер» Маммалогиялық қызметтің ұйымдастырылуы» Сүт безінің қатерлі ісігінің статистикасы

Кафедра жұмыс жасайтын орталықтар,үйірмелер, клубтар:

1«Жас маман» үйірмесі

кружок «Молодой специалист».

Тақырыбы: «Мейрам» Маммалогиялық қызметтің ұйымдастырылуы» Сүт безінің қатерлі ісігінің статистикасы

Үйірменің мақсаты:

• Студенттердің мамандық бойынша базалық және кәсіптік құзіреттілігін арттыру;
  • Оқушылардың ғылыми тәжірибелік және шығармашылық қабілеттерін арттыру;
  • Клиникалық ойлау қабілетін арттыру;
  • Мамандық және пән бойынша білімін нығайту, ой-өрісін дамыту және қызығушылығын арттыру;

Жоспар бойынша атқарылуы тиіс шаралар легі:

• Сүт безінің қатерлі ісігінің статистикасы.
  • Онкологиялық ауру , оның себептері мен алдын алу;
  • Салауатты өмір салтын ұстануға таңдау жасау
  • Обырға қарсы бағдарламаларға қатысудиабетімена
  • Зерттеу жұмысының атқарылуын қадағалау;
  • Үйірме мүшелерііне тақырыптың зерттеу аясын түсіндіру;
  • Ғылыми – іздену, кешенді зерттеу тәсіліне баулу;

Интернет және баспа-сөз материалдарынан емдеуәдістерін жинақтау.