№5 «ТЕРАПИЯ ЖӘНЕ ТУЫСТАС ПӘНДЕР»

№5 «ТЕРАПИЯ ЖӘНЕ ТУЫСТАС ПӘНДЕР»  КАФЕДРАСЫ

Циклдық әдістемелік бірлестік 2006-2007 оқу жылынан бастап 2017 жылға дейін №6«Терапия және туыстас пәндер»-деген атаумен жұмыс істеп келді.

ЦӘБ  2006-2007 оқу жылынан бастап 2012 жылға  дейін жоғарғы санатты терапевт дәрігер Умарова Динара басқарған. 2012-2013 оқу жылынан бастап дәрігер терапевт Нарметова Насиба Кудайбергеновна басқарып келуде.

Кафедраның құрамына кіретін пәндер: ішкі аурулары, ішкі аурулар пропедевтикасы, жұқпалы аурулар, психиатрия, неврология,  психология негіздері және комуникативті дағдылары. Бүгінгі таңда Кафедраның құрамында 9-оқытушы жұмыс істейді, бір РhD, бір бірінші санатты оқытушы, бір магистрант , бір екінші санаттағы оқытушылар аталған пәндер бойынша студенттерге білім беріп, өз қызметін атқаруда.

Кафедра оқытушылары өз пәндері бойынша ашық сабақтар өткізді, әр пән оқытушылары қала және облыс көлемінде газет-журналдарға мақалалар жариялайды.

2015-2016 оқу жылында Тілеулиев Самат облыс көлемінде МК-401 топ студентін «үздік мейірбике» жарысқа қатыстырып 2 орынға иеленді.

Кафедраның оқытушылары жемісті еңбектері үшін «Джи — Ай» холдингінің, колледж әкімшілігінің,  қалалық әкімшіліктің, облыстық білім беру басқармасының, облыстық денсаулық сақтау басқармасының, қалалық «Нұр Отан» ХДП –ның  марапаттауларына ие болып келуде.

Кафедраның оқытушылары  колледжіміздің жоғары колледж дәрежесін алуда өз үлестерін қосып, студенттерге сапалы білім мен саналы тәрбие беруде.

Студенттерді оқулықпен қамтамасыз ету мақсатында Кафедра оқытушылары жоғарыда аталған пәндері бойынша электронды оқулықтар жасап, дайындады.

Кафедрада әдістемелік жұмыстардың сапасын көтеру мақсатында ұжымдық оқыту, мәселелі бағытталған, ақпараттық және т.б. технологияларды пайдаланып ашық сабақтар өткізуде. Кафедра оқытушылары жетекшілік ететін топтарда тәрбие нәтижесін жақсарту мақсатында ашық тәрбие сағаттарын өткізді.

Б.Нәбиева – Қарағанды мемлекеттік медицина  университеті  «Қоғамдық денсаулық сақтау» 2014 ж.

Кафедра меңгерушісі .  Жұқпалы аурулар пәнінің   оқытушысы

Нарметова Насиба Кудайбергенқызы

ХҚТУ. 2009 ж. Терапевт

Ішкі аурулар және ішкі аурулар пропедевтикасы  пәнінің  оқытушысы

С. Жетібай – ХҚТУ Жалпы Тәжірибелі Дәрігер 2020 ж

Ішкі аурулар және ішкі аурулар пропедевтикасы  пәні оқытушысы

A.Абдужаппарова- АО «МУА»

Дәрігер Эпидемиолог гигиенист. Қазақ–фин магистрі 2014 ж

Мамандандырылған мейіргерлік күтім жане далелді  медицина пәні оқытушысы.

Ж.Құлахметова   ХҚТУ Терапевт

2016  ж медицина ғылымдарының  магистрі

Созылмалы және қарт ауруларға мейіргерлік күтім, Мейіргер  ісіндегі ментальді денсаулық  пәні оқытушысы

Бабаева Күмісай  Сабетовна Ташкент медицина педиатрия  институты 1995 ж,  м.ғ.к

Пациент күйін клиникалық бағалау,Созылмалы аурулардағы мейіргерлік күтім, Пациент күйін клиникалық бағалау пәнінің оқытушысы

Нускабаева Гульназ   Оразбековна

ХКТУ  жалпы тәжірибелік  дәрігер 2000ж бакалавр, 2001 ж интерн, 2003ж клиникалық ординатура, м.ғ.к.

Психикалық денсаулық және аддикция, Наркологиядағы психикалық денсаулық және м/к, Неврология, Психиатрия пәнінің оқытушысы